28-04-2020
dodano przez Adam Jóźwik

Powszechnie uważa się, że najlepszą lokalizacją dla magazynów i firm ogólnie, jest centralna Polska. Jednak nie można zapominać o Śląsku. To on uplasował się na drugim miejscu po okolicach Warszawy pod kątem powierzchni magazynowych w Polsce. Przedstawiamy największe magazyny na Śląsku.

Dlaczego Śląskie?

Wiele osób z pewnością zastanawia się, dlaczego właśnie Śląsk po okolicach stolicy jest miejscem, w którym powstaje najwięcej inwestycji z przeznaczeniem na magazynowanie. Wiadomym jest, że mieszkańców Śląska charakteryzuje etos pracy. To region do którego od lat przyjeżdża się w poszukiwaniu zatrudnienia. Dawniej sprzyjał temu przemysł, dzisiaj nowe technologie. Warto pamiętać też o tym, że województwo śląskie to jeden z najsilniejszych gospodarczo i demograficznie regionów w Polsce. Co więcej, mnogość miast w aglomeracji, bliskość sieci dróg ekspresowych i autostrad, a także graniczenie z takimi państwami jak Czechy i Słowacja sprawia, że jest tam bezpośredni dostęp do wielu rynków zbytu.

Droga do magazynu

Największe magazyny na Śląsku

W zasadzie niełatwo jest stworzyć bazę największych magazynów w województwie śląskim, która będzie aktualna, gdyż cały czas powstają nowe inwestycje. Często większe od poprzednich. Nie sposób też precyzyjnie określić, kto jest gigantem, gdyż dla jednego będzie to największa pojedyncza hala, a dla drugiego – cały kompleks magazynów. Poniżej prezentujemy jedne z największych przestrzeni magazynowych, o których warto wiedzieć. Są liderami w branży.

Prologis Park Chorzów

W zestawieniu nie powinno zabraknąć hali magazynowej, która jest nie tylko największa na Śląsku, ale w Polsce. Łączna powierzchnia Prologis Park Chorzów, czyli utworzonych na jego terenie hal magazynowych wynosi 235 tysięcy metrów kwadratowych.

Jednak sama wielkość to nie wszystko. Głównym atutem kompleksu jest doskonała lokalizacja. Prologis Park Chorzów znajduje się przy zjeździe z autostrady A4 i umożliwia dobry wyjazd przede wszystkim w kierunku południowej Europy, ale również na jej zachód i wschód. Atutem jest też bliskość autostrady A1, która łączy południe Polski z północą. To przyciąga inwestorów nie tylko krajowych, ale i zagranicznych.

Panattoni BTS Amazon Sosnowiec

W zasadzie nikomu, kto ma podstawową wiedzę o branży, nie trzeba wyjaśniać, kim jest Panattoni Europe. Na terenie Śląska ma wiele inwestycji. Największą jest jednak Panattoni BTS Amazon Sosnowiec. To już piąty obiekt w mieście. Tym razem wybudowany został pierwszy obiekt dla firmy Amazon na terenie Górnego Śląska. Łączna powierzchni a nieruchomości to 135 000 metrów kwadratowych.

Panattoni Park Mysłowice

Kolejnym obiektem godnym uwagi na Śląsku jest również inwestycja Panattoni Europe, ale w Mysłowicach. Centrum to 7 hal magazynowych o łącznej powierzchni prawie 20 tysięcy metrów kwadratowych. Wszystkie mogą być przystosowane do składowania towarów przedsiębiorstw z różnych branż. Na pochwałę zasługuje wewnętrzna infrastruktura drogowa.

Jak to na Śląsku – zaletą Panattoni Park Mysłowice jest bliska odległość od węzła autostrady A4 i innych szlaków komunikacyjnych.

Oczywiście to nie wszystkie z obiektów na Śląsku, w tym nie wszyscy giganci. Trudno jednak opisać wyczerpująco hale magazynowe z całego województwa. Warto jednak wiedzieć, że na południu Polski można wybierać spośród wielu obiektów, tak parków magazynowych, jak i hal wybudowanych z myślą o jednym przedsiębiorstwie. Najważniejsze, że to nie koniec. Co roku pojawia się coraz więcej przestrzeni magazynowych tak na Śląsku, jak i w całej Polsce.

tematyka: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *