28-04-2020
dodano przez Adam Jóźwik

Wiele firm poszukuje magazynów do wynajęcia. Jak szukać? Gdzie wynająć magazyn? Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy, gdzie najlepiej wynająć magazyn.

Jakie powierzchnie magazynowe wybrać?

Najważniejsze, by dopasować magazyn do własnych potrzeb. Należy zastanowić się nad tym, jakie są wymagania firmy. Przede wszystkim trzeba rozważyć, co chce się przechowywać i w jakiej ilości. Istotne jest też to, kto ma mieć dostęp do przechowywanych rzeczy. Czy tylko pracownicy firmy czy też osoby z zewnątrz, zwłaszcza klienci. Istotna jest też wielkość magazynu, możliwość dojazdu samochodami dostawczymi, osobowymi, ilość miejsc parkingowych itp. To są ważne sprawy, które należy omówić.

Lokalizacja magazynu – jaka najlepsza?

W zasadzie jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę szukając magazynu, jest to, gdzie ma być położony. Niektórzy uważają, że istotne jest, by był w pobliżu siedziby firmy, zakładu produkcyjnego, sklepu. To zmniejsza koszt i czas przewozów. Jednak wiele zależy od tego, czy jest w ogóle taka potrzeba. Często bowiem nie ma nawet takiej konieczności, by był od razu dostęp do zasobów w magazynie.

Przede wszystkim istotne jest to, czy magazyn ma być blisko miejsca zamieszkania właściciela, czy liczy się by był bardziej na uboczu, czy może w centrum miasta. Oczywiście ważne jest, by podczas wyboru lokalizacji uwzględnić nie tylko własne predyspozycje, ale i pracowników, dostawców i odbiorców. W przypadku pracowników, może okazać się konieczne zapewnienie im transportu.

Magazyn położony na uboczu z reguły jest znacznie tańszy. To sposób na oszczędność pieniędzy, jednak niekoniecznie warto o tym w ten sposób pomyśleć. Dojazd w odległe regiony nie dość, że pochłania czas z uwagi na samą odległość, to jeszcze może się wydłużać w godzinach szczytu, nie mówiąc o jakichś niefortunnych wydarzeniach na drodze. W efekcie strata czasu równa się utracie pieniędzy.

Warto więc sprawdzić możliwości dojazdu. Zdecydowanie lepiej jest, gdy do magazynu prowadzą dwie drogi. Najlepiej o różnym charakterze. Położony tuż przy zjeździe z autostrady wyda się idealny dla dostawców i odbiorców, ale co jeśli wydarzy się wypadek? Wówczas często nie ma alternatywy.

Droga do hali

Warto sprawdzić sąsiedztwo magazynu. Istotne jest to, czym zajmują się firmy działające opodal. Ich zajęcia nie powinny zakłócać Twojej pracy. I w drugą stronę – jeśli magazyn jest blisko domków, Twoje pojazdy i częstotliwość ich jeżdżenia, mogą sprawić, że firma stanie się uciążliwa dla ludzi. To może powodować skargi, a od nich często i wzmożone kontrole, które zabierają czas.

Wyposażenie powierzchni magazynowej

Dla wielu firm istotnym aspektem, który może zaważyć o wyborze magazynu będzie jego lokalizacja, ale i wyposażenie. Jeśli właściciel posiada nie tylko same hale, ale także w ramach wynajmu może udostępnić nam maszyny, to powinniśmy to rozważyć. To znacznie lepsza opcja niż zakup nowych. Warto w dokumentacji wypisać zasady ich użytkowania.

Gdzie najlepiej wynająć magazyn?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to, gdzie najlepiej wynająć magazyn. Najrozsądniej jest powiedzieć, że tam, gdzie najtaniej. Jednak cena nie powinna być jedynym kryterium. Trzeba sprawdzić i inne kwestie, jak np. lokalizację. Decyzja o magazynie powinna być przemyślana. Jego szybka zamiana może przynieść wiele problemów.

tematyka: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *