28-04-2020
dodano przez Adam Jóźwik
kategorie: [ Magazyny ]

Magazyny są istotne dla efektywnego zarządzania logistyką. Odgrywają znaczącą rolę przede wszystkim w handlu. Przydają się oczywiście i w innych branżach. Jak i gdzie szukać powierzchni magazynowych dla swojej firmy? Zdradzamy kilka istotnych faktów.

Analiza potrzeb

Najważniejsze jest, by zanim zacznie się szukać magazynu, przeanalizować potrzeby, najlepiej je wypisać. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie znaleźć powierzchnię magazynową, która spełni oczekiwania. Nie znając ich, w zasadzie nie wiadomo, na co zwrócić uwagę. Hala hali nierówna i trzeba wiedzieć, że każda z nich może mieć swoje wady i zalety, istotne jest, by te drugie przeważały, albo w ogóle, by magazyn był niczym „skrojony na miarę”.

Co jest ważne? Z pewnością lokalizacja. Należy określić, na jakim obszarze powinien znajdować się magazyn. To istotne nie tylko z punktu widzenia pracowników, ale też kontrahentów i klientów. Kolejnym aspektem jest to, jakiego magazynu się potrzebuje. Warto zastanowić się nad tym, czy ma to być magazyn, czy może BTS? Ważna jest też wielkość powierzchni hal. Należy rozważyć, jak duża będzie potrzebna, ale nie tylko na ten moment, ale i wybiegając daleko w przód, bowiem umowa najmu jest długoterminowa. Należy zastanowić się nad tym, czy oprócz powierzchni magazynowej, potrzebna będzie też część biurowa. Jeśli tak, to jak duża. Nie można zapominać o cechach takich jak wysokość i szerokość, nośność podłogi, zapotrzebowanie na rozwiązania techniczne, takie jak maszyny typu suwnica, a także chłodnia, czy inne przydatne udoskonalenia.

Precyzyjnie określając swoje potrzeby wiadomo, jak szukać magazynu, aby zakończyło się to sukcesem. Pomaga to w szybkim odrzuceniu ofert, które nie spełniają oczekiwań. Wiadomo też, na co zwracać uwagę podczas przeszukiwania ofert.

Półki w magazynie

Gdzie szukać magazynów?

Magazynów można szukać na kilka sposobów. Przede wszystkim, warto rozejrzeć się po interesującej lokalizacji i sprawdzić, czy znajdują się tam powierzchnie magazynowe. Warto skorzystać z map, przejechać się po okolicy, wyszukać przez Internet.

Drugą możliwością jest skorzystanie z serwisów, umożliwiających znalezienie powierzchni magazynowych na terenie całej Polski w najbardziej dogodnych lokalizacjach kraju. Nasza strona jest tego typu miejscem w internecie. Dzięki naszej wyszukiwarce o zaawansowanych parametrach można znaleźć konkretny magazyn do wynajęcia. W wynikach wyszukiwania zawarty jest szczegółowy opis i informacje na temat najważniejszych parametrów konkretnych magazynów. W tym oczywiście dane na temat przeznaczenia, wielkości i stanu technicznego.

Poszukiwania magazynu do wynajęcia można też zlecić firmie zewnętrznej. Doświadczony konsultant zajmujący się na co dzień powierzchniami magazynowo-przemysłowymi posiada wiedzę i kontakty w sektorze, więc znacznie łatwiej jest mu wyszukać interesującą ofertę. Ma dużą bazę lokalizacji i potrafi dostrzec okazje.

Jak szukać powierzchni magazynowych?

Jak szukać, by znaleźć? Przede wszystkim nie śpieszyć się. Najgorzej jest, gdy zabieramy się za to w ostatniej chwili, gdyż wtedy zostaje mało czasu nie tylko na to, by czegoś poszukać, ale i porównać oferty, wybrać najbardziej interesujące i przejść do negocjacji. Warto mieć czas na zastanowienie i się, omawianie warunków wynajmu, w tym właśnie rozmowy na temat kosztów. Deweloper może znacząco obniżyć czynsz, ale do tego potrzeba nieraz wieloetapowych negocjacji.

Jak widać, da się znaleźć magazyn idealnie dopasowany do potrzeb firmy. Wystarczy się do tego dobrze przygotować, przeanalizować wymogi przedsiębiorstwa i dobrze prześwietlić oferty wynajmu przestrzeni magazynowych. Liczy się też czas na negocjacje, w celu osiągnięcia jak najlepszej oferty.

tematyka: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *