Wybór przestrzeni magazynowej, dostosowanej do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, jest wymagającym przedsięwzięciem. Magazynowanie to podstawowy element długiego łańcucha dostaw, dlatego warto wiedzieć jak wybrać magazyn dla małych i średnich firm.
- Czym kierować się w wyborze magazynu dla niewielkiej firmy?
- Jakie magazyny dla małych i średnich firm?
- Magazyn dla małych i średnich firm – jakie koszty?
Czym kierować się w wyborze magazynu dla niewielkiej firmy?
Wybór magazynu dla małej lub średniej firmy musi zostać podyktowany przeznaczeniem powierzchni magazynowej i sposobem jej użytkowania. Wiele zależy też od indywidualnych preferencji, rodzaju prowadzonego biznesu. Wybierając magazyn dla małej lub średniej firmy należy pamiętać nie tylko o aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo, trzeba też uwzględnić plan rozwoju prowadzonej działalności.
Warto wiedzieć, że rynek w branży magazynowej oferuje usługi z zakresu kompleksowego przechowywania. Tego typu firmy zajmują się dopasowaniem przestrzeni magazynowej do potrzeb dużych przedsiębiorstw i niewielkich biznesów. Dzięki nim prowadzący działalność gospodarczą otrzymuje optymalne rozwiązanie, dostosowane do możliwości ekonomicznych przedsiębiorcy. Magazynowanie towaru to usługa fracht.pl, firma dysponuje szeroką ofertą w tej dziedzinie, dopasowuje rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. Stawiając na indywidualizm wykorzystuje powierzchnie magazynowe klasy A, które gwarantują wysoką jakość przechowywania. Posiada też w ofercie propozycje o niższym standardzie obiektów, co jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności.
Jakie magazyny dla małych i średnich firm?
Rozwój branży logistycznej przyczynił się do wzrostu znaczenia nowoczesnych powierzchni magazynowych. Nasycenie rynku magazynami o różnej powierzchni i klasie jest duże, jednak wybór właściwego nie należy do najłatwiejszych.
Dla małych i średnich działalności gospodarczych popularne magazyny typu big box, gdzie minimalna powierzchnia do wynajęcia to około 2 000 m2, są zdecydowanie zbyt duże. Niewielkie firmy potrzebują zazwyczaj powierzchni około 300 m2, o wysokości od 6 m do 8 m.
Optymalnym rozwiązaniem są magazyny typu small units, które budowane są zazwyczaj w dużych aglomeracjach lub w ich obrębie. To często niewielkie budynki, które powstają w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Podzielone są na małe magazyny o powierzchni od 300 m2. Każde z pomieszczeń dysponuje odrębnym wejściem do biura najemcy, a powierzchnia użytkowa znajduje się na parterze, co ułatwia załadunek i rozładunek towarów.
Magazyn dla małych i średnich firm – jakie koszty?
Na koszt magazynowania wpływa wiele czynników. Należy tutaj wziąć pod uwagę cenę wynajmu, przeglądy techniczne, zakup wyposażenia, koszty serwisowania, media, utylizację zużytych materiałów, czy wynajem sprzętu. Trzeba pamiętać o tym, że cena warunkowana jest metrażem magazynu i jego lokalizacją.
Wysokość czynszu określana jest często w stawkach w euro z 1 m2. Średnia cena wynajmu to od 2 do 3 euro za 1 m2 powierzchni.
tematyka: magazynów, powierzchnie magazynowe, typy magazynów