23-07-2019
dodano przez Michał Radzisz

Wybór przestrzeni magazynowej, dostosowanej do potrzeb prowadzonej działalności gospodarczej, jest wymagającym przedsięwzięciem. Magazynowanie to podstawowy element długiego łańcucha dostaw, dlatego warto wiedzieć jak wybrać magazyn dla małych i średnich firm.

magazyn dla małych firm

Czym kierować się w wyborze magazynu dla niewielkiej firmy?

Wybór magazynu dla małej lub średniej firmy musi zostać podyktowany przeznaczeniem powierzchni magazynowej i sposobem jej użytkowania. Wiele zależy też od indywidualnych preferencji, rodzaju prowadzonego biznesu. Wybierając magazyn dla małej lub średniej firmy należy pamiętać nie tylko o aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się przedsiębiorstwo, trzeba też uwzględnić plan rozwoju prowadzonej działalności.

Warto wiedzieć, że rynek w branży magazynowej oferuje usługi z zakresu kompleksowego przechowywania. Tego typu firmy zajmują się dopasowaniem przestrzeni magazynowej do potrzeb dużych przedsiębiorstw i niewielkich biznesów. Dzięki nim prowadzący działalność gospodarczą otrzymuje optymalne rozwiązanie, dostosowane do możliwości ekonomicznych przedsiębiorcy. Magazynowanie towaru to usługa fracht.pl, firma dysponuje szeroką ofertą w tej dziedzinie, dopasowuje rozwiązania dla najbardziej wymagających klientów. Stawiając na indywidualizm wykorzystuje powierzchnie magazynowe klasy A, które gwarantują wysoką jakość przechowywania. Posiada też w ofercie propozycje o niższym standardzie obiektów, co jest idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców poszukujących oszczędności.

Jakie magazyny dla małych i średnich firm?

Rozwój branży logistycznej przyczynił się do wzrostu znaczenia nowoczesnych powierzchni magazynowych. Nasycenie rynku magazynami o różnej powierzchni i klasie jest duże, jednak wybór właściwego nie należy do najłatwiejszych.

Dla małych i średnich działalności gospodarczych popularne magazyny typu big box, gdzie minimalna powierzchnia do wynajęcia to około 2 000 m2, są zdecydowanie zbyt duże. Niewielkie firmy potrzebują zazwyczaj powierzchni około 300 m2, o wysokości od 6 m do 8 m.

Optymalnym rozwiązaniem są magazyny typu small units, które budowane są zazwyczaj w dużych aglomeracjach lub w ich obrębie. To często niewielkie budynki, które powstają w pobliżu ciągów komunikacyjnych. Podzielone są na małe magazyny o powierzchni od 300 m2. Każde z pomieszczeń dysponuje odrębnym wejściem do biura najemcy, a powierzchnia użytkowa znajduje się na parterze, co ułatwia załadunek i rozładunek towarów.

Magazyn dla małych i średnich firm – jakie koszty?

Na koszt magazynowania wpływa wiele czynników. Należy tutaj wziąć pod uwagę cenę wynajmu, przeglądy techniczne, zakup wyposażenia, koszty serwisowania, media, utylizację zużytych materiałów, czy wynajem sprzętu. Trzeba pamiętać o tym, że cena warunkowana jest metrażem magazynu i jego lokalizacją.

Wysokość czynszu określana jest często w stawkach w euro z 1 m2. Średnia cena wynajmu to od 2 do 3 euro za 1 m2 powierzchni.

tematyka: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *