01-07-2019
dodano przez Konrad Leski
kategorie: [ Magazyny ]

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju narzędzi i akcesoriów do nich. Przy pracach remontowo-budowlanych często staje się przed koniecznością skorzystania z wielu z nich. Oczywiście znaczenie ma to, co się robi. A do czego mogą się przydać śruby imbusowe? Jakie są ich rodzaje i przeznaczenie? Podpowiadamy!

Do czego przydadzą się śruby imbusowe?

Jeśliby spojrzeć równocześnie na wszystkie rodzaje śrub, z pewnością łatwo będzie dostrzec w nich różnice. Niby mają podobne zastosowania, jednak się między sobą różnią. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na swój kształt.

W przypadku śrub imbusowych można mówić o bardzo szerokim zastosowaniu. Sprawdzają się tak w domu, jak i w przemyśle. Niezależnie od tego, czy robi się remont, stawia się jakąś konstrukcję. Śruby imbusowe mają zastosowanie również w branży motoryzacyjnej i w przemysłowej. Zwłaszcza przydają się podczas budowania, jak i renowacji różnego rodzaju maszyn. W budowlance najczęściej śruby imbusowe służą do wykonywania solidnych połączeń konstrukcyjnych.

Ale oczywiście śruby imbusowe znajdą zastosowanie w każdym domu. Powinny znaleźć się w skrzynce każdego majsterkowicza. Najczęściej wykorzystuje się je do skręcania mebli.

Rodzaje śrub imbusowych

W zasadzie śruby imbusowe różnią się między sobą wielkością, średnicą, ale i kształtem łba czy gniazda. Wiadomo, że różnicuje je również długość gwintu w stosunku do trzpienia. Gniazdo w śrubie imbusowej może być czworokątne, sześciokątne lub ośmiokątne. Najczęściej stosuje się sześciokątne. To pozwala na użycie specjalnego klucza imbusowego, który podczas wkręcania nie wymaga zbyt dużej przestrzeni roboczej. Łeb może mieć kształt o zakończeniu walcowym lub stożkowym.

Nie można nie wspomnieć i o tym, że śruby imbusowe różnią się między sobą również materiałem, z jakiego je wykonano. Najczęściej śruby wykonuje się ze stali. Dzięki są znacznie bardziej wytrzymałe. Jednak nie wszystkie są chronione przed korozją. Właśnie dlatego lepiej postawić na akcesoria, które są zabezpieczone przed szkodliwym działaniem wilgoci i wody. Takie śruby imbusowe nierdzewne oferuje www.incop.pl, warto zapoznać się z ofertą firmy, gdy szuka się wytrzymałych elementów złącznych.

śruba imbusowa

Normy śrub imbusowych

Warto zaznaczyć, że istotne, gdy szuka się dobrych jakościowo śrub, jest sprawdzenie, czy spełniają one normy. W przeciwnym wypadku można żałować zakupu. Są 3 różne oznaczenia, które mogą znaleźć się na produkcie. Norma PN oznacza, że produkt spełnia wszystkie wymagania nakładane przez polskie prawo. Poświadcza wysoką jakość. Z kolei skrót DIN oznacza spełnienie norm Niemieckiego Instytutu Normalizacyjnego. Z kolei ISO to już znana wytyczna, gdyż odnosi się do wielu różnych produktów, to skrót od Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej. Jeśli śruba imbusowa ma któreś z oznaczeń, wówczas można być spokojnym.

Zalety śrub imbusowych

Najważniejsze zalety śrub imbusowych to przede wszystkim łatwy montaż i demontaż. Dzięki temu dają duży komfort podczas ich stosowania. Sprawdzają się nawet w trudno dostępnych miejscach. Co więcej, do wyboru jest wiele różnych średnic gwintu. Tak więc bez trudu da się je dobrać do konkretnych celów.

tematyka: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *