16-03-2018
dodano przez Adam Jóźwik
kategorie: [ Magazyny ]

Wynajem magazynów to usługa, z której coraz częściej korzystają właściciele prężnie rozwijających się firm, którzy potrzebują wielkiej przestrzeni na przechowywanie produktów, a nie chcą decydować się na samodzielną budowę hali. To bardzo praktyczne, ale i ekonomiczne rozwiązanie, jednak warto dowiedzieć się, na co trzeba uważać decydując się na korzystanie z takiej przestrzeni. O czym trzeba wiedzieć rozważając wynajem magazynów?

Gdzie szukać magazynów?

Największą bazą jest oczywiście Internet. Warto przeglądać oferty sprawdzonych firm, które wynajmem magazynów zajmują się od wielu lat. Dobrze by było zerknąć na opinie o nich i zobaczyć, jakie magazyny mają dostępne, jakie są warunki umowy, kwestie finansowe, zasady użytkowania wynajmowanej przestrzeni. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto wcześniej dokładnie wszystko sprawdzić.

Lokalizacja magazynów

Lokalizacja to najważniejsza kwestia podczas szukania magazynu na wynajem. Większość firm chce, by ich magazyn znajdował się w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych lub w pobliżu wielkich miast. To zagwarantuje sprawny transport towarów i ułatwi znalezienie magazynu klientom, którzy współpracują z daną firmą i przyjeżdżają po produkty. Magazyny oddalone od dobrych punktów lokalizacyjnych mogą być oczywiście tańsze jeżeli chodzi o koszty, natomiast drożej wyjdzie transport do magazynów, które nie są położone w atrakcyjnych miejscach.

Wyposażenie magazynu

Koszty wynajmu

Warto dowiedzieć się, co znajduje się w kosztach wynajmu. Może się wydarzyć, że oprócz podanej kwoty będą jeszcze dodatkowe opłaty, które co miesiąc trzeba będzie regulować. Trzeba więc ustalić, jak rozliczany jest prąd, woda, wywóz śmieci. Niektóre magazyny mają już podstawowe wyposażenie, co może obniżyć koszty inwestycji w wynajem. Warto dopytać, czy w magazynie, który nas interesuje są takie urządzenia jak na przykład wózki widłowe czy wagi towarowe.

Koszty można spróbować obniżać, szczególnie jeśli planowany jest wynajem długoterminowy. Wiele firm idzie na rękę i godzi się na negocjowanie, jeśli czas, na który ma zostać wynajęta przestrzeń wynosi na przykład 10 lat lub nawet więcej.

Umowa o wynajem magazynu

Bardzo ważne jest dokładne przeczytanie umowy i omówienie każdego punktu, który budzi wątpliwości. Na pewno musi być w niej ujęty czas najmu oraz okres i warunki wypowiedzenia. Większość ofert może dotyczyć wynajmu jedynie długoterminowego, warto zwrócić na to uwagę, co może się zmienić w umowie, kiedy będziemy chcieli zdecydować się na krótszy najem magazynu.

W umowie powinna być określona powierzchnia obiektu, wymienione wszystkie pomieszczenia, stan techniczny budynku, a także dostęp do mediów. Koniecznie powinny znaleźć się również zapisy o wyposażeniu magazynu. Dobrze skonstruowana umowa powinna zawierać prawa i obowiązki, zarówno dla strony najmującej, jak i wynajmującej. Tylko tak opracowany dokument zabezpieczy osoby szukające magazynu, jak i firmy oferujące wynajem.

tematyka: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *