09-10-2019
dodano przez Krzysztof Lichoń

Pojemniki i skrzynki z tworzyw sztucznych to idealne rozwiązanie dla każdego biznesu, zajmującego się przechowywaniem oraz transportowaniem określonych produktów na szeroką skalę. Wykorzystywane są przez firmy, działające w branży spożywczej. Tego typu pojemniki i skrzynki, służą do odpowiedniego magazynowania, przechowywania oraz transportowania różnego rodzaju produktów. Muszą spełniać wszelkie wymogi wytrzymałości oraz funkcjonalności. W poniższym artykule przedstawiamy rodzaje pojemników magazynowych.

  1. Skrzynki na mięso
  2. Skrzynki na owoce i warzywa
  3. Skrzynki na pieczywo i wyroby cukiernicze
  4. Skrzynki na butelki i do piwa

Rodzaje pojemników i skrzynek magazynowych – kilka słów

Skrzynki i pojemniki z tworzyw sztucznych, pełnią bardzo ważną rolę w transportowaniu oraz składowaniu towarów. Dlatego muszą być wytrzymałe, funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Wysokiej jakości pojemniki magazynowe do wielu magazynów oferuje Bekuplast, czołowy dostawca rozwiązań transportowych oraz logistycznych. Wyróżnia się kilka typów skrzynek i pojemników magazynowych, do których należą ażurowe, gniazdowe oraz pełne. Skrzynki przeźroczyste w znacznym stopniu ułatwiają magazynowanie, ponieważ na pierwszy rzut oka widać, co znajduje się wewnątrz. Z kolei pojemniki gniazdowe, pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca na magazynie. Bez względu na rodzaj pojemnika, wszystkie muszą być wyposażone w ergonomiczne uchwyty, zapewniające swobodną i wygodną obsługę.

1. Skrzynki na mięso

W przypadku składowania i transportowania mięsa, przepisy są bardzo rygorystyczne wedle których, przechowywanie produktów pochodzenia zwierzęcego, musi odbywać się w ściśle określonych warunkach. Również pojemniki wykorzystywane do ich transportu oraz magazynowania, muszą spełniać określone wymogi. Z racji tego, że będą miały kontakt z żywością, pojemniki i skrzynki muszą być wyprodukowane z tworzywa, które umożliwia zachowanie higieny oraz będą łatwe w czyszczeniu. Dlatego ścianki takich pojemników powinny być idealnie gładkie.

Pojemniki na produkty mięsne

2. Skrzynki na owoce i warzywa

Tego typu skrzynki muszą spełniać szczególne wymogi ochrony i zabezpieczać przed zgnieceniem podczas transportu. Również w tym przypadku, skrzynki powinny być wyprodukowane z odpowiedniego tworzywa, dopuszczalnego przy kontakcie z żywnością. Ścianki pojemników powinny ułatwiać wentylację, dzięki czemu owoce i warzywa mogą „oddychać” i nie zepsują się. Muszą także być wytrzymałe, stabilne i wytrzymywać duże obciążenia, ponieważ skrzynki zawierające owoce i warzywa przeważnie są bardzo ciężkie.

Pojemniki do przechowywania owoców i warzyw

3. Skrzynki na pieczywo i wyroby cukiernicze

Skrzynki służące do przechowywania i transportowania pieczywa oraz produktów cukierniczych, muszą być funkcjonalne i przede wszystkim bezpieczne, aby tego typu produkty pozostały świeże na długo. Tego typu pojemniki wykonywane z bezpiecznego dla żywności tworzywa sztucznego, wyposażone są w ścianki perforowane, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. To pozwala na zachowanie świeżości transportowanych produktów. Posiadają również ergonomiczne uchwyty pozwalające na wygodne użytkowanie ręczne. Są także przystosowane są do obsługi przez automatyczne systemy przenośnikowe. Warto wspomnieć również o łatwym ich czyszczeniu.

Pojemniki do wyrobów piekarsko-cukierniczych

4. Skrzynki na butelki i do piwa

Są to specjalne skrzynki wykorzystywane w przemyśle piwowarskim i rozlewniczym, służące do transportu różnego rodzaju napoi, wody mineralnej oraz piwa. Wyposażone są w przegrody, umożliwiające transport butelek i zabezpieczające je przed uszkodzeniem. Skrzynki służące do przechowywania i transportu piwa występują także w wersji umożliwiające wyeksponowanie produktu, dzięki czemu ewentualne uszkodzenia są widoczne od razu. Takie skrzynki posiadają zarówno specjalne uchwyty umożliwiające przenoszenie ręczne, jak i są dostosowane do elektronicznych przenośników.

Pojemniki na piwo i napoje

To tylko najważniejsze przykłady oferowanych przez producenta, skrzyni i pojemniki transportowo – magazynowe. Dostępne są również pojemniki uniwersalne mające wszechstronne zastosowanie. Do pojemników możliwe jest zakupienie dodatkowych pokryw, przekładek oraz innych akcesoriów, zwiększających ich funkcjonalność.

tematyka: ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *