15-03-2018
dodano przez Adam Jóźwik
kategorie: [ Magazyny ]

Hale magazynowe powstają w Polsce jedna po drugiej, a to dzięki rosnącej popularności wynajmu takich obiektów. Niemal w każdym województwie znajdują się magazyny, które wyróżniają się nie tylko tym, że zostały wybudowane zgodnie z nowoczesnymi technologiami, ale także wielkością powierzchni. Gdzie znajdują się największe hale magazynowe w Polsce?

Magazyny na Śląsku

Na Śląsku znajduje się wiele magazynów, które mogą pochwalić się dużą powierzchnią. Wśród nich wymienia się głównie Prologis Park Chorzów, w którym powierzchnia hal magazynowych wynosi aż 235 000 m2. W dodatku na plus jest lokalizacja, ponieważ magazyny znajdują się przy ważnym węźle komunikacyjnym, zaraz przy zjeździe z autostrady A4, skąd są dobre połączenia zarówno na zachód, jak i na wschód Europy.

Wyróżnić można także Panattoni Park Mysłowice, w którym jest 7 hal magazynowych. Ich całkowita powierzchnia wynosi blisko 200 000 m2. Magazyny położone są w pobliżu autostrady A4 i dróg S1 i E40. 30 kilometrów dalej znajduje się lotnisko Katowice – Pyrzowice.

Oprócz tego, na uwagę zasługują magazyny Prologis Park Dąbrowa znajdują się w Dąbrowie Górniczej, w pobliżu dróg S1 i 94. Blisko stąd do autostrady A4 i do lotniska w Pyrzowicach. Prologis Park Dąbrowa to 10 budynków magazynowych i biurowych. Powierzchnia całkowita wynosi ponad 140 000 m2. To, co wyróżnia ten kompleks, to szereg nowoczesnych technologii, które przyciągają inwestorów.

Wnętrze magazynu

Magazyny w centrum Polski

W centrum warto wyróżnić Tulipan Park w Strykowie niedaleko Łodzi. Takie położenie sprzyja dużemu zainteresowaniu wynajmem hal w tej okolicy. Przy Tulipan Park znajduje się autostrada A1, autostrada A2, dzięki którym można transportować produkty do każdego miejsca w Polsce. Docelowa powierzchnia tego kompleksu ma wynosić aż 400 000 m2.

Ponadto, wyróżnić można także Millenium Logistic Park Pruszków położony niedaleko Warszawy, przy autostradzie A2. Kompleks ten może pochwalić się powierzchnią przekraczającą 160 000 m2.

Niedaleko Warszawy, 40 km na zachód, znajduje się Prologis Park Teresin. Główną zaletą jest lokalizacja, ponieważ kompleks położony jest przy drodze międzynarodowej E30 i przy autostradzie A2.

W centrum jest też Prologis Park Błonie. Składa się ono z 8 budynków magazynowych i biurowych, a powierzchnia wynosi ponad 150 000 m2. Prologis Park Błonie jest przy autostradzie A2 i drodze E30, 25 km na zachód od Warszawy.

Magazyny na zachodzie Polski

Na zachodzie Polski na szczególną uwagę zasługuje Panattoni Park Poznań w gminie Gądki, 13 km od Poznania. Kompleks składa się z kilku hal, których całkowita powierzchnia przekracza 200 000 m2. Główną zaletą Panattoni Park Poznań jest lokalizacja, która pozwala na sprawny transport zarówno do różnych regionów Polski, jak i poza granice kraju. Magazyny znajdują się blisko drogi krajowej S11 i autostrady A2. To, co wyróżnia kompleks Panattoni Park Poznań to nowoczesność i zastosowanie ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na sprawne i bezpieczne transportowanie oraz przechowywanie produktów.

tematyka: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *