16-09-2013
dodano przez admin

Deweloperzy powierzchni magazynowej na wynajem w Polsce są zgodni w stwierdzeniu, że ich branża stale się rozwija i kryzys gospodarczy na tę chwilę ich nie dotyka. Wynika to prawdopodobnie ze strategicznego położenia naszego kraju w centralnej części kontynentu europejskiego, które wpływa nie tylko na doskonałą dystrybucję towarów na terenie Polskie, ale także w obrębie Europy.

Zainteresowanie magazynami na wynajem przez zagraniczne firmy w bieżącym roku jest dużo wyższe niż minionych latach. Nie inaczej sprawa ta wygląda jeśli chodzi o popyt na powierzchnie magazynowe wśród rodzimych przedsiębiorstw. Prawdopodobnie firmy w celu zminimalizowania kosztów transport towarów decydują się po pierwsze na dywersyfikację lokalizacji swych powierzchni magazynowych, a ponadto nierzadko zgadzają się na podpisywanie umów długookresowych, jeżeli tylko na to mieć wpływa na możliwość negocjacji stawki czynszowej za wynajem.

Wzrost popytu na powierzchnie magazynowe do wynajęcia jest pozytywnym sygnałem dla tych przedsiębiorstw, które dopiero wynajem magazynu mają w planach. Taka sytuacja może spowodować spadek cen czynszu oraz możliwość negocjowania dla firmy innych równie korzystnych warunków najmu powierzchni do składowania towarów.

Największą zaletą dostępnych powierzchni magazynowych w Polsce jest ich wysoki standard. Deweloperzy mają świadomość, że mino kryzysu finansowego w różnych sektorach gospodarki przedsiębiorstwa nadal chcą utrzymywać najwyższą jakość swych produktów. Nowoczesne magazyny do wynajęcia wspomagają realizację tego celu poprzez instalowanie wysokotechnologicznych narzędzi wspomagających.

W tym roku ma powstać kolejnych kilkaset tysięcy metrów kwadratowych nowej powierzchni magazynowej, co jest niejako dowodem na to, że sytuacja rynku magazynowego w Polsce jest niezwykle stabilna. Obecnie nie tylko liczą się takie lokalizacje jak Warszawa, Górny Śląsk czy Centralna Polska, ale także zauważa się zwiększanie powierzchni magazynowej na Pomorzu oraz na terenie województwa dolnośląskiego. Niezwykle istotne znaczenie dla polskich i zagranicznych przedsiębiorstw mają takie lokalizacje jak Kraków, bądź ostatnimi czasy także wschodnia część kraju. Zdecydowanie sprzyja temu niezwykle szybki rozwój infrastruktury drogowej w Polsce, dzięki której jest możliwe transportowanie towarów w najróżniejsze jej krańce. Ten element miał zapewne duże znaczenie dla aktualnego stabilnego stanu rynku magazynowego w tym kraju.

Reasumując pomimo wzrostu cen gruntów budowlanych można liczyć, że wolumen dostępnych powierzchni magazynowych w Polsce będzie stale wzrastać. Natomiast utrzymujące się obecnie na tym samym poziomie stawki czynszowe stanowią swego rodzaju komunikat, że ta branża jest stabilna i odporna na ogólnie panujący na świecie kryzys gospodarczy, który dotyka także wiele firm pochodzących z naszego kraju.

 

 

tematyka: , , , , ,

Jedna myśl nt. „Rynek magazynowy w Polsce niepodatny na kryzys

  1. Kowal

    Mam nadzieję, że nasz kraj niebawem nie zamieni się w powierzchnię zabudowaną blaszanymi barakami o ogromnej powierzchni. Magazyny niespecjalnie upiększają krajobraz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *