14-03-2018
dodano przez Adam Jóźwik
kategorie: [ Magazyny ]

Inwestycje BTS stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Dzieje się tak za sprawą wielu korzyści, jakie niesie ze sobą nowoczesne budownictwo typu built-to-suit. Czym wyróżniają się magazyny BTS, jakie są ich zalety i wady?

Czym jest built-to-suit?

Built-to-suit to popularne rozwiązanie inwestycyjne, które charakteryzuje się tym, że jest dostosowywane do potrzeb konkretnych klientów. O magazynach, które powstają w tym standardzie mówi się, że są szyte na miarę i dużo w tym racji. Są one budowane według indywidualnych preferencji osób zamawiających i spełniają ich potrzeby w 100%.

Wnętrze magazynu

Zalety magazynów BTS

Dzięki obiektom BTS klienci sami mogą określić, jakie mają wymagania odnośnie projektowania magazynów. Można zdecydować się na kupno działki inwestycyjnej, na której stanie magazyn, być jej właścicielem lub może ona należeć do inwestora. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja takiego budynku. Najczęściej osoby, które chcą mieć magazyn, decydują się na miejsca przy węzłach komunikacyjnych lub są to okolice wielkich miast. Możliwość wyboru, gdzie będzie zlokalizowany obiekt, jest często największą zaletą dla osób wybierających BTS.

Magazyny BTS można także dopasować pod względem powierzchni. Nie ma tu ścisłych ograniczeń, że obiekt ma mieć przykładowo 100 m2. Najważniejsze jest to, by spełnić oczekiwania klienta i wybudować dokładnie taki budynek, jaki on chce. Tak samo wygląda sytuacja z ilością pomieszczeń. Sami decydujemy jak ma wyglądać projekt magazynu, w końcu musi być on dopasowany do prowadzenia konkretnego biznesu. Klient ma realny wpływ na wygląd magazynu, zagospodarowanie przestrzeni, zarówno tej użytkowej, jak i produkcyjnej.

Już na samym wstępie możliwa jest także ocena kosztów inwestycji, ale i terminu wykonania wszelkich prac. Ponadto, klient wie, na jakim etapie jest budowa i jak ona w danym momencie wygląda. Nie trzeba też martwić się załatwianiem żadnych zezwoleń i innych dokumentów, ponieważ tym zajmuje się wybrana firma. Oprócz tego, już podczas użytkowania magazynu, klient nie jest odpowiedzialny za administrowanie nieruchomością, tym zajmuje się powołana do tego osoba.

Wady magazynów BTS

Minusów korzystania z magazynów BTS jest w zasadzie niewiele. Wymienia się jedynie okres najmu takiego obiektu. Z reguły jest to 10 lat. Nie wszystkie firmy mogą chcieć zdecydować się na podpisanie umowy na tyle lat, jednak dłuższy wynajem jest zwyczajnie opłacalny. Trzeba pamiętać, że są to budynki dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa, dlatego może być trudno znaleźć na nie nowego najemcę. Niektóre firmy zajmujące się budowaniem magazynów BTS wprowadzają ograniczenia dotyczące powierzchni takich obiektów. Zazwyczaj mają one 8000 – 10000 m2. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że magazyny służą nie tylko do przechowywania produktów, ponieważ zakres przeznaczenia jest zdecydowanie większy, taka przestrzeń nie powinna być przeszkodą do zdecydowania się na obiekt BTS.

tematyka: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *