04-06-2014
dodano przez admin

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce rozpoczął budowę kolejnego parku – Panattoni Park Poznań III. Powstający pierwszy obiekt centrum, o powierzchni ponad 12 000 m2, ma już pierwszych najemców. Są nimi operatorzy logistyczni, z których każdy zajmie po 5 000 m2.

Panattoni Europe rozwija poznański rynek przemysłowy, tworząc zaplecze blisko 350 000 m2 powierzchni magazynowej. Do istniejących parków – Panattoni Park Poznań I i II, Panattoni Park Robakowo, BTS Farmacol oraz obiektu dla Komputronik SA, deweloper rozpoczął realizację Panattoni Park Poznań III o całkowitej planowej powierzchni ok. 68 000 m2. Obecnie trwa budowa pierwszego obiektu, który będzie liczyć ponad 12 000 m2. Inwestycja znalazła już najemców. Są nimi operatorzy logistyczni i dostawcy usług transportowych, a także spedycyjnych. W powstającym obiekcie każda z firm wynajęła po 5 000 m2.

W okolicach Poznania deweloper realizuje również olbrzymie centrum dystrybucyjne dla firmy Amazon na 100 543 m2. Jak twierdzi Robert Dobrzycki, Partner Zarządzający Panattoni Europe „W dalszym ciągu w rynku poznańskim drzemie potencjał deweloperski. Obecnie liczy on 1.02 mln m kw., co stanowi ok. 14 proc całkowitej podaży w Polsce z 4.4 proc. udziałem pustostanów. Powierzchnia ta jest rozdrobniona i dla klientów z zapotrzebowaniem na metraż powyżej np. 8 tys. m kw., musi być nowo wybudowana. Dlatego jako deweloper, staramy się odpowiadać na zapotrzebowania potencjalnych klientów.”

Panattoni Park Poznań III to nowoczesne centrum dystrybucyjne o całkowitej powierzchni ok. 68 000 m², które w przyszłości składać się będzie z czterech budynków magazynowych. Projekt zlokalizowany jest 12 km od centrum Poznania, wzdłuż krajowej drogi ekspresowej S11, 800 m w linii prostej od skrzyżowania dróg A2, E30, S11. Dzięki bliskiemu sąsiedztwu miasta i rozwiniętej infrastrukturze komunikacji publicznej, lokalizacja obiektu zapewnia łatwy dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje blisko 290 000 m2 nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem, BTS K-FLEX, a także rozbudowuje własne parki – w Gliwicach, Łodzi i Poznaniu. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m2 powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm jak Castorama Polska (50 000 m2) czy Polaris (33 600 m2).

tematyka: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *