12-06-2013
dodano przez admin

Stały rozwój rynku konsumenckiego sprawia, że coraz więcej przedsiębiorstw czuje potrzebę powiększania swojej powierzchni magazynowej, co relatywnie przyczynia się do rozwoju biznesu. Ze względu na fakt, że każda firma może posiadać odmienne wymagania na temat dostosowania elementów wyposażenia magazynów na wynajem deweloperzy od jakiegoś czasu postawili na innowacyjność oraz dostosowanie do wymogów logistycznych większości centrów dystrybucyjnych.

Powierzchnie magazynowe w przeważającej części budowane są ze stali, dzięki czemu koszt budowy jest dosyć mały, a sam czas realizacji takiego przedsięwzięcia jest skrócony do niezbędnego minimum. Jednym z najnowszych trendów przy budowie magazynów jest tworzenie wjazdów do doków z poziomu „0”. Zdecydowanie usprawnia to codzienną pracę logistykom i spedytorom.

Warto także nadmienić, że obecnie wszelkiego rodzaju urządzenia przeznaczone do transferowania towarów są specjalnie przystosowane według ich rodzaju. Magazyny do wynajęcia wyposażone są z reguły w wózki widłowe, służące do przewożenia towaru wewnątrz budynku, a ponadto w przenośniki i dźwignice, ułatwiające przenoszenie towarów na konkretnych segmentach półek magazynowych, które także stanowią element wyposażenia.

Meble wstawiane do magazynów na tę chwilę mają już kilkadziesiąt rodzajów w zależności od indywidualnych wymagań najmującego. Całkiem niedawno do obiegu zostały wprowadzone między innymi półki okrężne, rusztowania paletowa, a także segmenty niskie i wysokie. Obecnie kiedy to hale magazynowe mogą służyć także do lekkiej produkcji, a nie tylko do składowania, ich wyposażenie znacznie różni się najbardziej w zależności od przeznaczenia powierzchni magazynowej.

Wśród najnowszych zastosowań w halach magazynowych można wyróżnić także regulację temperatury powietrza. Jest ot niezwykle ważne przy składowaniu artykułów spożywczych, które zdecydowanie będą wymagać innych warunków przechowywania niż towary suche i pakowane. Możliwość indywidualnego dostosowania temperatury w magazynu jest najczęściej elementem przeważającym przy ostatecznej decyzji na temat wynajmu danej powierzchni magazynowej. Z tego też względu ta funkcjonalność stanowi już pewnego rodzaju standard.

Należy przyznać, że deweloperzy powierzchni magazynowych wyprzedają potrzeby najmujących w kwestii stosowania coraz to bardziej innowacyjnych zastosować w wyposażeniu oraz infrastrukturze magazynów. Dotyczy to zarówno powierzchni magazynowych do wynajęcia, jak również inwestycji realizowanych na specjalne zamówienie przedsiębiorstwa, czyli magazynów BTS. W każdym z tych dwóch przypadków wynajmujący mogą liczyć na co najmniej kilka elementów zaskoczenia, co do zastosowanych w magazynach rozwiązań technologicznych i architektonicznych. Można także bez problemu regulować wielkość powierzchnia magazynowej, którą chcemy wynająć, dzięki czemu nawet małe firmy mogą naleźć w najnowszych magazynach część budynku do składowania własnego towaru.

tematyka: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *