04-08-2021
dodano przez Miłosz Szum
kategorie: [ Magazyny ]

W sklepach meblowych znaleźć można wiele rodzajów mebli oraz elementów dekoracyjnych. Podczas zakupu konkretnego produktu o dużej wadze lub większej objętości, trzeba  pomyśleć nad jego transportem do miejsca docelowego. W niniejszym artykule podpowiemy, jak przewozić meble oraz podpowiemy, co jest istotne przy transporcie i magazynowaniu.

Jak transportować meble?

Z reguły bywa tak, że podczas kupowania różnych produktów w sklepach meblowych zastanawiamy się, w jaki sposób transportować dany mebel. Jedni nie chcą korzystać ze specjalnych ofert przez takie sklepy, które oferują niekiedy darmowy transport do kilku kilometrów, a drudzy najchętniej korzystają z takiej opcji, ponieważ jest to wygodne. W tych pierwszych przypadkach ludzie mogą być w posiadaniu odpowiednich samochodów do transportu, albo posiadają takie samochody osobowe, które mają możliwość przechowania większych mebli. Transport mebli może odbywać się przy zakupach w różnych sklepach, ale także może dotyczyć prywatnych usług związanych z przewozem mebli także podczas przeprowadzki. Transport mebli zapewnia firma Fracht, która oferuje szeroki wybór usług związanych z bezpiecznym transportem, dostawą terminową, a także z ręcznym rozładunkiem mebli. Wybierając daną firmę, należy zapoznać się z konkretnymi informacjami o firmie transportowej, aby móc przewieźć bezpiecznie zakupiony towar. Takie usługi są ściśle związane z planowaniem logistycznym, ponieważ dzięki temu, można sprawnie i sukcesywnie przeprowadzić transport mebli.

Jak magazynować meble?

Transport mebli jest tak samo ważne jak jego magazynowanie, który składa się z poszczególnych etapów. Jakich? Pierwszym etapem jest wprowadzenie do magazynu gotowego towaru z działu produkcyjnego. Następnie jest etap rozplanowania logistycznego w celu ustalenia wysyłki. Potem koordynacja terminów rozładunkowych, oraz przygotowanie i rozładowanie ładunków na podjeździe, na samym końcu jest oczywiście transport do konkretnego miejsca docelowego. W takich firmach możemy mieć pewność, że zakupiony przez nas towar będzie przewieziony zgodnie z przepisami logistycznymi i zostanie on prawidłowo przetransportowany.

Co jest istotne przy transporcie mebli?

Przed transportem jakiegokolwiek towaru, należy upewnić się, czy produkt został dobrze zapakowany. Jest to niezbędne podczas transportu, ponieważ podczas jazdy meble mogą obijać się o różne elementy, co może doprowadzić do uszkodzenia towaru. Ważne jest też to, aby podczas ładunku mebli do samochodu przewozowego, dobrze rozplanować ustawienie towaru. Dlaczego? W przypadku, gdy przewozimy więcej niż jeden mebel, można uzyskać więcej miejsca, a także może ułatwić wprowadzanie i rozładowanie towaru z auta. Koniecznie jest zaopatrzenie się w odpowiednie ręczne wózki jezdniowe, dzięki którym można ułatwić rozładunek mebli z samochodu.
W Polsce istnieje wiele firm, które oferują transport mebli. Można skorzystać z prywatnych podczas przeprowadzki, a także można skorzystać z różnych marketów budowlanych, jeśli zamierzamy kupić jakiś mebel.

2 myśli nt. „Jak transportować, jak magazynować meble?

  1. donatella

    Fajnie, że są zewnętrzne firmy, które też zajmują się transportem mebli, bo ceny sklepowych przewozów są czasami złodziejskie

    Odpowiedz
  2. Kacper

    Transport mebli to czasem potrafi być jakaś mordęga… Szczególnie, jak się kupuje używane meble, dowóz często w cenie nowego mebla. RIP :””(

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *